Wyszukiwarka bankomatów

wyszukiwarka bankomatówDużymi krokami zbliżają się letnie wakacje i długo wyczekiwane urlopowe wyjazdy, jednak wraz z bezstresowym wyjazdem może wbrew pozorom pojawić się sporo stresów. Jak sprawić by wakacyjny wyjazd nie zdrenował aż nadto naszej kieszeni?

Ważne jest oczywiście realne oszacowanie kosztów takiego wyjazdu oraz nieuleganie pokusom na każdym kroku, ale przede wszystkim należy zabezpieczyć się przed wszystkimi niepotrzebnymi wydatkami.

Wiedz ile płacisz, albo nie płać w ogóle

Czasami ulegamy pokusie myślenia, że 5 złotych tu czy 5 złotych tam nie zrobi naszemu portfelowi większej różnicy ale robi. Często też nie potrafimy właściwie rozpoznać największych wrogów naszych wakacyjnych finansów.

Nie nie chodzi o to, żeby stale odmawiać sobie wszystkiego na każdym kroku, ale żeby uniknąć jak już mówiliśmy niepotrzebnych wydatków np. przy bankomacie. Niby prosta i oczywista rzecz, ale często lekceważona lub zapomniana w ferworze wakacyjnych przygotowań.

Karta kredytowa najlepsza, ale?

Czasami takie, ale ma duże znaczenie. Karta kredytowa to na wakacje najlepsze rozwiązanie, z reguły gwarantujące dostęp do najtańszego i najwygodniejszego kredytu gotówkowego. Ale przeważnie pozwala na opłacenie największych i najpoważniejszych wydatków.

Drobniaki na wakacyjne przyjemności i pomniejsze wydatki trzeba mieć przygotowane w kieszeni. Wyszukiwarka bankomatów wtedy się przyda, ale z drugiej strony może być już zapóźni.

Bezpłatnego bankomatu po prostu nie ma

Niestety może się okazać, że bezpłatnego bankomatu w naszym zasięgu po prostu nie ma. A my po stracie sporej ilości czasu na poszukiwania jesteśmy zmuszeni wypłacić gotówkę z bankomatu obcego. Przy większej kwocie może nas to słono kosztować, bo nawet 20 złotych, a minimum 6 złotych.

Rzecz jasna za granicą koszty rosną jeszcze bardziej, a nasz stan konta niespodziewanie szybko topnieje.

Bądź strategiem we własnym domu.

Przed każdym wyjazdem myśl jak strateg, nie daj się ponosić emocjom i myśleniu jakoś to będzie. Najlepiej jeszcze przed planowanymi wakacjami dokupić w banku usługę wszystkich bezpłatnych bankomatów, albo zawczasu nawet założyć konto w innym banku, zwłaszcza jeśli oferuje bezpłatne bankomaty za granicą.

Nie będzie nadgorliwością ani też stratą czasu zrobienie użytku z wyszukiwarki bankomatów. I dokładne określenie jakie mamy pole manewru w okolicy, do której wybieramy się na wakacyjny wypoczynek.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *