Bankomaty

Do czego służą bankomaty chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć – ale jak z nich bezpiecznie korzystać i nie ponosić zbędnych opłat to na pewno każdy chciałby wiedzieć. Jeśli i Ty jesteś ciekawy to zapraszam do uważnej analizy informacji podanych poniżej.

Bezpieczne bankomatydarmowe bankomaty

Zaczniemy od bezpiecznych bankomatów a bardziej od tego na co zwrócić uwagę, żeby bezpiecznie wypłacić z nich pieniądze. Główne zagrożenie to skanowanie i kopiowanie naszych kart debetowych przez złodziei. W tym celu stosowane są specjalne nakładki na klawiatury bankomatów a także specjalne wkładki w czytniki kart. Jak łatwo się od tego uchronić? 

Wystarczy krótka wizualna obserwacja, czy czytnik karty nie wystaje za bardzo z bankomatu a klawiatura na pewno jest tylko jedna. Dla upewnienia się możemy sprawdzić poprzez lekkie spróbowanie wyjęcia klawiatury. Jeśli nie znajdziemy nic podejrzanego to prawdopodobnie wszystko jest ok. Bankomaty dodatkowo są monitorowane tak więc sytuacje zagrożenia, które opisuję stały się naprawdę rzadkością.

Opłaty za wypłaty z bankomatów

Czy spotkała was kiedyś sytuacja, że po wypłacie pieniędzy z bankomatu zniknęła wam z konta dodatkowa gotówka? Ja pamiętam sytuację, jak wypłacałem większą sumę pieniędzy i bankomat pobrał mi prowizję w wysokości 50 złotych – jak tego uniknąć?

Prosty sposób na darmowe wypłacanie z bankomatów to korzystanie z bankomatów swojego banku lub sieci EURONET. Takim sposobem ominiecie prowizji naliczanych od wypłat gotówki. Szerokim łukiem należy omijać bankomaty innych banków – w których to naliczane są najwyższe prowizje od wypłat gotówki.

Opłata za darmowe bankomaty

Jeśli jesteś osobą, która często podróżuje po kraju czy nawet świecie i często nie masz czasu na szukani bankomatu swojego Banku to włącz sobie usługę – darmowe bankomaty. Niektóre konta osobiste mają to za darmo a jeśli nie to opłata jest naprawdę symboliczna, w większości przypadków jest to 5 złotych miesięcznie. Dzięki tej usłudze wypłacisz pieniądze z każdego bankomatu za darmo.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *